Wiadukt/most kolejowy w Kamieńcu Ząbkowickim

Zdecydowanie mniejsza częstotliwość dodawania nowych blogowych wpisów nie świadczy wcale o braku zdjęć miejsc ciekawych i zabytkowych – wręcz przeciwnie, tych jest jeszcze całkiem sporo. Pomiędzy przenoszeniem kolejnych galerii zdjęć ze strony stotom.pl na niniejszy blog zaprezentuję dziś ciekawy zabytek z Dolnego Śląska, gdzie miałem przyjemność przebywać i zwiedzać przez kilka letnich dni ubiegłego roku. Ten obiekt to wiadukt kolejowy linii 276 Wrocław Główny – Międzylesie nad DW 382, pełniący jednocześnie funkcję mostu nad rzeczką Budzówką. Znajduje się u północnej granicy Kamieńca Ząbkowickiego. To obiekt trójprzęsłowy, wzniesiony z cegły i kamienia, najprawdopodobniej w 1873 roku, kiedy to także otwarto odcinek linii 276 Ziębice – Bardo Śląskie. Być może wiadukt został około 1900 roku przebudowany – wówczas wspomniany odcinek linii wzbogacił się o drugi tor. Nie jest to może największy i najciekawszy tego typu obiekt na Dolnym Śląsku, ale z pewnością wart zobaczenia i sfotografowania.

  • Miejsce: Kamieniec Ząbkowicki, gm. Kamieniec Ząbkowicki, pow. ząbkowicki, woj. dolnośląskie
  • Data budowy: 1873 (?)
  • Stan: bdb
  • Inne: na linii kolejowej 276 Wrocław Główny – Międzylesie
  • Możliwość zwiedzania/oglądania: tak, z dołu (uwaga: wiaduktem biegnie czynna linia kolejowa), z niewielkiego „parkingu” obok DW 382
  • Źródła: polskaniezwykla.plbazakolejowa.pl, Wikimapia, OpenStreetMap
  • Zdjęcia wykonane: 2018-07-16


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.