Toruńskie kolekcje [1]

Od początku istnienia bloga Pulpit STOTOM-a (wcześniej jeszcze jako „Toruń – moje miasto”) co jakiś czas pojawiają się wpisy prezentujące pocztówki z Grodem Kopernika wydane w okresie PRL. Pojawiły się także, kilka razy, wpisy o znaczkach pocztowych z Toruniem. Ale to nie jedyne pamiątki związane z tym miastem. Po 1945 roku wydawano wiele innych souvenirów – rozkładanych książeczek, małych widokówek, proporczyków, które dziś – w zestawieniu z kubkami, magnesami czy figurkami flisaka mogą nieco trącić myszką. Ale mają swój niepowtarzalny klimat, przywołując atmosferę tamtych lat.

By ocalić od zapomnienia takie pamiątki i uruchomić lawinę wspomnień, rozpoczynam cykl prezentujący toruńskie pamiątki – kolekcje. Dziś mini-książeczka pt. „Zabytki Torunia w grafice”. To miniaturowa, drukowana pamiątka, wydana przez Zakład Usług Poligraf (Przy Kaszowniku 27 m. 60). Tekturowa okładka mieści wklejkę z ośmioma grafikami toruńskich zabytków, opisanych krótko na rewersie. Poniżej kilka skanów:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.