Dworzec kolejowy we Władysławowie

Po bardzo długim czasie wracamy na kolejową linię 213 łączącą Redę i Hel i po raz pierwszy zaglądamy do nadmorskiego Władysławowa. W centrum tego miasta znajduje się dworzec kolejowy. Przypominający nieco dworek budynek został oddany do użytku w 1922 roku, wraz z uruchomieniem ostatniego odcinka wspomnianej linii kolejowej, od Swarzewa do Helu (2 pozostałe odcinki uruchomiono w latach: 1898 Reda – Puck i 1903 Puck – Swarzewo). Dworzec we Władysławowie jest w bardzo dobrym stanie, choć podróżnym służy już jedynie w części (pozostałe pomieszczenia zajmują firmy prywatne i mieszkania). Jednak ciągły i dość duży, a w sezonie turystycznym bardzo duży ruch pasażerski pozwala wierzyć, że zabytek ten będzie jeszcze w dobrej formie służył przez wiele lat.

  • Miejsce: Władysławowo, gm. Władysławowo, pow. pucki, woj. pomorskie
  • Data budowy: 1922
  • Stan: bdb
  • Inne: przy linii kolejowej 213 Reda – Hel
  • Źródła: Stankiewicz, Ryszard, Marcin Stiasny, Atlas linii kolejowych Polski 2011, Wyd. Eurosprinter, Rybnik 2011, OpenStreetMap
  • Zdjęcia wykonane: 2017-05-25


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.