Portale – drzwi – bramy. Odcinek 13

Zapraszam na kolejny odcinek prezentujący toruńskie portale, drzwi i bramy. Tym razem wybierzemy się do Nowego Miasta, przejdziemy ulicą Małe Garbary, zajrzymy też na sąsiednią ulicę Jęczmienną.

Warto wspomnieć, iż toruńskie zabytkowe portale są tematem plastyczno-literackich Warsztatów Mataszkowych – prowadzonych przeze mnie w szkołach podstawowych zajęć, podczas których opowiadam o swojej książce pt. „Mataszkowie i skarby Torunia”, o toruńskich zabytkach (i zabytkach – w ogóle) oraz o zabytkowych portalach właśnie, a dzieci projektują swoje własne portale na brystolu A4. Powstają bardzo ciekawe prace, w wielu przypadkach wyjątkowej urody – rysunki portali, bogato zdobionych, różnokolorowych o wielu detalach – podobnie, jak te spotykane w Toruniu. Więcej informacji na temat Mataszkowych Warsztatów: http://www.mataszkowie.pl oraz facebookowy profil Mataszków. Serdecznie zapraszam!

Ulica Jęczmienna 22

Ulica Małe Garbary 8

Ulica Małe Garbary 11

Ulica Małe Garbary 22

Ulica Małe Garbary 23

Ulica Małe Garbary 30

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.