Otwarcie Kolejowej Izby Tradycji w Toruniu

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przyniósł ważne wydarzenie w dziejach kolejowego Torunia – otwarto oficjalnie Kolejową Izbę Tradycji, mieszczącą się w budynku po byłej poczcie na peronie 2 Dworca Głównego. Wydarzenie zgromadziło niemały tłum torunian, wśród nich dawnych pracowników PKP. W Izbie zgromadzono całe mnóstwo wspaniałych kolejowych pamiątek, m.in. dawne tablice informacyjne, dokumenty, elementy umundurowania, tabliczki z lokomotyw, szafę na bilety kartonowe, siedzenia i okna ze zlikwidowanych jednostek, modele lokomotyw, semafory, a nawet szlaban z przejazdu kolejowego. Do tego pojawiły się dwie małe makiety kolejek.

Według zapewnień Organizatorów, wystawę będzie można oglądać regularnie, prawdopodobnie 2 razy w tygodniu, ale na razie szczegóły nie są znane. Na pewno wybiorę się tam jeszcze raz, by już bez tłumów obejrzeć wszystkie zgromadzone eksponaty. A tymczasem – fotorelacja z wydarzenia:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.