Latarnie morskie na kartach do gry

Tego jeszcze nie było! Wizerunki latarni morskich, zwłaszcza tych prawdziwych, a nie tylko wyimaginowanych sylwetek, można spotkać na przeróżnych przedmiotach. Jednak zdjęcia naszych polskich latarni na kartach do gry spotkałem po raz pierwszy.

Pełna talia, licząca 55 kart to zdjęcia 16 polskich latarni morskich. 13 z nich powtarza się – niezależnie od koloru karty każdej figurze odpowiada 1 latarnia, poza 3 kartami „Joker”. Każda latarnia, poza zdjęciem, została opisana – dodano dane dotyczące wysokości, położenie (mapka + współrzędne) oraz datę budowy bądź oddania do użytku (w niektórych przypadkach dotyczy to zarówno pierwszej latarni w danym miejscu, jak i obecnie działającej).

Wśród zalewu wszechobecnej „chińszczyzny” karty do gry z polskimi latarniami morskimi – choć wyprodukowane także w Chinach – robią jak najbardziej pozytywne wrażenie. Szczerze polecam!

DSC_2281 kopia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.