Dawna poczekalnia tramwajowa na Sołaczu w Poznaniu

Po długim czasie wracamy do Poznania, z galerią bardzo ciekawego i rzadkiego zabytku – dawnej poczekalni tramwajowej, wzniesionej w obecnej dzielnicy willowej Sołacz, przy parku Sołackim, na początku XX wieku, z drewna, w stylu szwajcarskim. To unikat – na terenie Polski nie zachowało się więcej drewnianych poczekalni komunikacji miejskiej. Obiekt, pierwotnie stojący na wysokości Pl. Spiskiego, został przeniesiony w obecne miejsce w 1924 roku i służył jako poczekalnia do lat 80. ubiegłego stulecia. Zdewastowany i zniszczony został przejęty przez Polski Związek Wędkarski, który do dnia dzisiejszego prowadzi w nim swoje biuro.

  • Miejsce: Poznań, woj. wielkopolskie
  • Data budowy: pocz. XX w.
  • Stan: db
  • Inne: drewniana, w stylu szwajacarskim; pierwotnie na wysokości Pl. Spiskiego, została przeniesiona w obecne miejsce w 1924; jako poczekalnia do lat. 80. XX w.; obecnie biuro Polskiego Związku Wędkarskiego koło 093 Sołacz – Winiary
  • Źródła: Wikipedia, OpenStreetMap
  • Zdjęcia wykonane: 2015-08-22


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.