Kamienica przy Pl. Św. Katarzyny 7 w Toruniu

Powracamy, jak co poniedziałek, do Torunia, tym razem nieco na północ od Nowego Miasta, na Plac Świętej Katarzyny, dość zróżnicowany, jeśli chodzi o architekturę budynków, czy ich przeznaczenie; wśród nich znajdują się także kamienice, wraz z kamienicą czynszową pod numerem 7. Wzniesiona na początku XX wieku w stylu neorenesansowym zachwyca mnogością detali, począwszy od okien, przez balkony, aż po samą elewację – na przykład we wnęce, na wysokości 3 piętra możemy dostrzec namalowaną kobiecą postać. Kamienica dziś już nie służy mieszkańcom – czeka obecnie na remont i przebudowę realizowaną przez Urząd Miasta Torunia. Miejmy nadzieję, że nadejdą dla niej dobre czasy, a piękne wnętrza (zdjęcia dostępne w internecie) nie zostaną zniszczone, ale należycie ochronione i wyeksponowane.

  • Miejsce: Toruń, woj. kujawsko-pomorskie
  • Data budowy: pocz. XX w.
  • Stan: db
  • Inne: –
  • Źródła: bip.torun.pl, dokumentacja fotograficzna inwentaryzacja budynku przy Placu św. Katarzyny 7 w Toruniu, OpenStreetMap
  • Zdjęcia wykonane: 2015-08-10


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.