Dworzec kolejowy w Lubiczu

Dzisiejszą galerią powracamy na chwilę do tematyki kolejowej; całkiem niedługo, bo 23 stycznia, minie 75 lat od oddania do użytku linii kolejowej Toruń-Sierpc, a wraz z nią dworca w Lubiczu. Nie jest to więc zabytek stary, lecz godny uwagi. Pomimo tego, iż codziennie zatrzymuje się przy nim kilka pociągów osobowych, nie spełnia w całości swojej funkcji: drzwi do mocno zdemolowanej (widoczne przez okna) poczekalni są zamknięte; dawna ekspedycja towarowa także zmieniła swoją funkcję (dziś to hurtownia/magazyn). Nawet urokliwe semafory kształtowe schowane już zostały za świetlnymi… Zapraszam do galerii!

  • Miejsce: Lubicz, gm. Lubicz, pow. toruński, woj. kujawsko-pomorskie
  • Data budowy: 1935/1937
  • Stan: db
  • Inne: dworzec leżący przy linii kolejowej Toruń – Sierpc, oddanej do użytku 23.01.1937 w miejsce linii wąskotorowej (Lubicz – Nasielsk)
  • Źródła: praca zbiorowa, 75 lat Północnego Okręgu Kolei Państwowych, Wydawca: Północna Dyrekcja Kolei Państwowych, Gdańsk 1996; OpenStreetMap
  • Zdjęcia wykonane: 2011-12-23


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.